Złota ćma

Z Emma Popik : Oficjalna strona gdanskiej autorki ksiazek SF
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wydanie 1 - 2014
Wydanie 2 - 2016
Wydanie 3 - 2020
Wydanie 4 - 2022

Na tle bawiącego się miasta, pełnego beztroskich turystów toczy się bezlitosna walka o gigantyczne dochody. Głęboko ukryte i anonimowe firmy, które chcą zagarnąć gigantyczne zasoby i zniszczyć przyszłość mieszkańców, zastawiły pułapkę. Na przynętę dają się złapać oszuści chciwi i pazerni, udający życzliwość i bezinteresowność. W ciemności poluje bezlitosny morderca, który nie oszczędzi nikogo. Toczy się walka o władzę, o stanowiska i wpływy. Wielkie namiętności popychają do bezwzględnych czynów. Dobro nie pozostanie bez nagrody, zło bez kary, każdy otrzyma stosowną zapłatę.

Gdańsk staje się polem walki między dobrem a złem. W Muzeum Bursztynu ktoś zamordował młodego archeologa. Z uwagi na wizytę ważnych osobistości, zarządcy placówki starają się utrzymać sprawę zabójstwa w tajemnicy. Zagranicznych kolekcjonerów do muzeum przyciąga pewien wyjątkowy eksponat złota ćma. Na tle turystycznych atrakcji rozpoczyna się bezlitosna wojna o władzę i wpływy. Jak daleko można się posunąć, gdy w grę wchodzi pozycja i gigantyczne pieniądze? Czy koszt, który trzeba ponieść będzie ich wart? Wkrótce dobrzy i źli bohaterowie otrzymają swoją zapłatę.

The Golden Moth

Gdańsk, a major port city on Baltic Sea, becomes a battleground between good and evil. In the Amber Museum, someone murdered a young archaeologist. Due to the visit of important personalities, the facility managers are trying to keep the murder case secret. Foreign collectors are attracted to the museum by a unique exhibit - the Golden Moth. A ruthless war for power and influence begins against the backdrop of tourist attractions. How far can you go when it comes to position and gigantic money? Will the cost you have to pay be worth the prize? Soon the good heroes and the bad heroes will suffer the consequences of their actions..

PDF.jpg