W:Wydarzenia

Z Emma Popik : Oficjalna strona gdanskiej autorki ksiazek SF
Skocz do: nawigacja, szukaj

The Golden Moth

The golden moth emma popik1.jpg

Dnia 17 lutego 2022 roku, została wydana moja książka pt. Złota ćma w języku angielskim, przez wydawnictwo na Hawajach, Royal Press. Książka nosi tytuł: The Golden Moth i jest dostępna na stronie Amazon pod adresem [amazon.com].

Zamieszczony opis książki brzmi tak: Gdańsk, a major port city on Baltic Sea, becomes a battleground between good and evil. In the Amber Museum, someone murdered a young archaeologist. Due to the visit of important personalities, the facility managers are trying to keep the murder case secret. Foreign collectors are attracted to the museum by a unique exhibit - the Golden Moth. A ruthless war for power and influence begins against the backdrop of tourist attractions. How far can you go when it comes to position and gigantic money? Will the cost you have to pay be worth the prize? Soon the good heroes and the bad heroes will suffer the consequences of their actions..


Radio Paranormalium

Paranormalium.png

Występowałam jako gość w Radiu Paranormalium, audycje do wysłuchania w formie MP3 z archiwum radia. [Odcinek: 79. Debata Ufologiczna Online: Co naprawdę rozbiło się w Roswell? z dnia 2017-10-08] [Odcinek: XL Debata Ufologiczna Online: Wywiad z Emmą Popik z dnia 2016-02-14]


Własny blog

Blogger.jpg

Właśnie założyłam własny blog na serwisie Bloggger, który juz pierwszej doby miał 35 wejść, mam nadzieje że nie są to tylko roboty :) Oficjalne otwarcie blogu planowane jest na 1 stycznia 2017. [Blogspot]


Moje audiobooki

Logo blue.png

Niektóre moje opowiadania zostały nagrane w formie audio i są dostępne w formie mp3 w serwisie Podomatic. [podomatic.com]

Ebooki w RW2010

Kilka moich książek zostały wydane w Wydawnictwie RW2010, są dostępne do kupienia. link=http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/-/Search.html?type=&type2=&query=SZmtleXdvcmQ9RW1tYSBQb3BpaztmaWxlX3R5cGU9O3g9MjI7eT0xNDs%3D Darmowe ebooki - www.RW2010.pl


Promocja książki Złota Ćma

Emma Popik - 15lipca.jpg

W dniu 15 lipca o godzinie 18:00 odbyła się promocja książki Złota Ćma, Biblioteka Manhattan al. Grunwaldzka 82 Gdańsk-Wrzeszcz. Spotkanie prowadził mecenas karnista Tomasz Snarski. Zorganizowała je Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, a personalnie Paweł Radziszewski. Widoczna na zdjęciu pani kierownik biblioteki Anna Marszalec wita gości i spotkanie może się rozpocząć. Dziękuję wszystkim przybyłym czytelnikom. Książka jest dostępna w księgarni Muza (Madison/Gdańsk) lub księgarnia Muza ul. Garncarska oraz Szafa Gdańska ul. Garbary. Książkę także można zamówić wysyłkowo, pisząc na adres podany w zakładce kontakt. Pozostałe zdjęcia oraz informacje z promocji na fejsie FB.COM

Okładka złota ćma.jpgJak ćmy lecące do ognia świecy tak ludzi przyciąga blask złota

„Złota ćma” to książka o lśniącym cennym bursztynie, który kryje w sobie tajemnicę zwiększającą jego wartość. To książka o możliwości zrobienia wielkiej fortuny i zarobienia olbrzymich pieniędzy, błyszczących i dotykalnych jak bryłki bursztynu zamieniające się na złote pieniążki. Gdańsk jest Światową Stolicą Bursztynu. Do miasta przybywają z zagranicy eksperci, by otworzyć Laboratorium Bursztynu. Gdy to się uda, będzie można kupować gdański bursztyn kliknięciem myszą, a bogactwo popłynie do inwestorów i do miasta. Limuzyna z ekspertami nadjeżdża, jednak na dziedzińcu muzeum wisi młody mężczyzna na średniowiecznych łańcuchach do tortur. Nie żyje. „Jak umarł?” , pyta inspektor Wilecki. Dyrektor muzeum, słysząc szum motoru nadjeżdżającej limuzyny, rwie włosy z głowy. Wiadomość z ostatniej chwili potwierdza, co napisałam: możemy zbić fortunę, bursztyn wart miliardy http://finanse.wp.pl/kat,1033689,title,Szukali-gazu-znalezli-skarb,wid,16668217,wiadomosc.html?ticaid=112e1a


Złota ćma

Już w księgarni "Szafa Gdańska" przy ul. Garbary 14

Na dziedzińcu Muzeum Bursztynu wisi na łańcuchach mężczyzna. Ramiona uniesione, dłonie wsunięte w obręcze. Głowa opuszczona na ramię. Patrzący na zwłoki inspektor Wilecki czuje niepokój wynikający ze skojarzeń, których nie chce wypowiadać nawet w myśli. Zadaje sobie pytanie, czy można umrzeć, będąc zawieszonym za ramiona? Na to pytanie otrzymuje odpowiedź od dziwacznej antykwariuszki z antykwariatu na Rybackim Pobrzeżu. Kiedy tam zajdziecie, proszę ją zapytać, ona wie. Brutalnie rozwiązuje wszelkie wątpliwości prokurator Kaczmarz.


Dlaczego napisałam kryminał?

Ten gatunek niesie ze sobą silne emocje, a więc czytelnik zapamięta opisane miejsca w Gdańsku. Trzymając otwartą książkę przed sobą, może iść śladem inspektora Wileckiego, szalonej pani Jarskiej, czy wywiadowcy o pseudonimie Nemo, podążać od Bramy Złotej, ulicą Długą, minąć Dom Uphagena i wtopiwszy się w tłum zadowolonych turystów, dotrzeć do Bramy Zielonej, zakręcić w lewo nad Motławę, by spojrzeć na przybijający do brzegu galeon "Lew morski" z rozśpiewanymi uczestnikami wycieczki i wejść do restauracji Fishmarket, gdzie odbywa się tajna narada, nie domyślając się, jak niebezpieczny drań właśnie postawił swoje buciory na brzegu rzeki i się groźnie rozejrzał. Pewnie nie zauważy gdańskiego dziwaka, pomykającego po dachach, na których się wychował. A właśnie on mu zagraża. Czytelnik zafascynowany tajemnicą, zapragnie poznać miasto, zapisze je w pamięci, by zawsze do niego wracać. Tak więc, literatura kryminalne niesie ze sobą wartości poznawcze.

Do Muzeum zaraz podjedzie limuzyna, wioząc zagranicznych ekspertów, a tu na ścianie zwłoki i przed nimi policjant. Dyrektor desperuje. Obawia się kompromitacji na całą Europę.

Miasto zaprosiło zagranicznych ekspertów w celu zorganizowania Laboratorium Bursztynu, aby Gdańsk jako Światowa Stolica bursztynu sprzedawał bursztyn certyfikowany,a nabywca otrzymywał paszport zaświadczający oryginalność zakupionego kamienia. Czy jednak eksperci nie chcą się obłowić kosztem miasta? Profesor Pramfild z Wielkiej Brytanii, marzy o uzyskaniu, tytułu Królewskiego Dostawcy. Muzeum ma piękny okaz, w którym jest zatopiona złota ćma. Bursztyn, lśniący jak złoto, przyciąga swą magiczną siłą, ci, którzy pragną go zdobyć, lecą jak ćmy do płomienia świecy. Zrobią wszystko, by go pochwycić: mogą zabić, oszukać, intrygować, szantażować. Każdy chce ubić interes kosztem miasta.

Czy jednak są w ogóle potrzebni? Miasto ma wielkie zasoby intelektualne, a tworzą je stypendyści Fahrenheita. Najwybitniejsi absolwenci gdańskich szkół średnich, otrzymali od miasta stypendium i ukończyli zagraniczne uczelnie, teraz więc mogą się odwdzięczyć miastu. Złota ćma, a więc piękna inkluzja, została oprawiona w srebro, zamieniając się w drogocenny naszyjnik.

Trwa Tydzień Bursztynu, miasto zorganizowało wspaniałe uroczystości dla mieszkańców i turystów. Przez Główne Miasto przejeżdża kawalkada "zbójców" z worami bursztynu - to tylko inscenizacja, jednak ktoś chce się zakraść do Muzeum i zabrać nie tylko Złotą ćmę, ale również wykraść cały drogocenny bursztyn, którym miasto się szczyci. Dyrektor naraża swoje życie, ratując zbiory. Jak je zabezpieczyć, jak ochronić? Dyrektor Biura Bursztynu. Mirosław Kyklos bierze sprawę w swoje silne ręce.

Profesor Pramfild nie ma zamiaru wypuścić skarbu ze swoich zachłannych pazurów. Jest jednak gościem miasta i zostaje potraktowany jak należy. Do gry włączają się inni, stają naprzeciwko siebie cwaniacy i obrońcy honoru miasta i jego mienia. Niespodziewanie zostaje odkryta tajemnica związana z bursztynem i stawka szybuje w górę.

Okładka złota ćma.jpg


Tajemnice Emilki

Tajemnice emilki2 okładka.jpg

Pobierz darmowy fragment

Zachęcam do zapoznania się z najnowszą premierą Oficyny wydawniczej RW2010.

Choć książka zasadniczo przeznaczona jest dla dzieci, to naszym zdaniem także niektórzy dorośli powinni je przeczytać.

„Tajemnice Emilki” to opowieść o wrażliwej, ciekawej świata dziewczynce, która nawet nie podejrzewa, jak wiele zmieni w jej życiu jeden dzień, jedno wydarzenie, jeden sekret. Emilka nieoczekiwanie zaczyna inaczej postrzegać świat wokół siebie. Próbując rozwikłać zagadkę kociąt, poznaje tajemnice swoich koleżanek, kolegów, dorosłych. Zaczyna zadawać pytania, których wcześniej nie zadawała. I widzi rzeczy, na które przedtem nie zwracała uwagi. Emilka podąża od jednej przygody do drugiej, od jednego sekretu do drugiego. Błądzi, myli się, ale w końcu szeroko otwiera oczy, a pojawiające się na jej drodze przeciwności i niebezpieczeństwa pokonuje własną wytrwałością i uporem. Niepostrzeżenie kształtuje się charakter Emilki – staje się coraz silniejsza, odważniejsza i pewniejsza siebie. Zdobywa wiedzę, jak odmawiać, gdy nie chce czegoś zrobić, i jak nie przejmować się tym, na co nie ma wpływu.


Emma Popik: Tajemnice Emilki

Kto porzucił kotki pod płotem? Kim są sieroty europejskie? Czemu chłopcy się biją? Dlaczego bibliotekarz w ciepły dzień chodzi w szaliku? Kto mieszka w dzikim sadzie? Kto rozmawiał pod oknami dziwnie trzaskającym głosem? Co ukrywa Babcia? A Jolka? Co znaczy grzeczność Nuli? Jaki naprawdę jest Aki? Co trzyma w swojej wielkiej torebce pani Rysia? Może dobre wychowanie? Czy bliźnięta mogą być zupełnie do siebie niepodobne? Te i wiele innych pytań zaprząta Emilkę, która podąża od jednej przygody do drugiej, od jednego sekretu do drugiego. Niepostrzeżenie kształtuje się charakter Emilki – staje się coraz silniejsza, odważniejsza i pewniejsza siebie. Zdobywa wiedzę, jak odmawiać, gdy nie chce czegoś zrobić, i jak nie przejmować się tym, na co nie ma wpływu. A gdy trzeba, gdy tego wymaga sytuacja – działa, zamiast załamywać ręce. Wzmocniona wewnętrznie, jest gotowa na nowe wyzwania, jakie stawia przed nią świat.

Wywiad z bogiem

Wywiad z bogiem - Przeczytaj fragment Tutaj pojawi sie opis ksiazki Wywiad z Bogiem, notatka z dnia 28 marca br.

Wywiad-z-bogiem-piorun-3.jpg


Trzeci cycek

Trzeci cycek demo.jpg

Emma Popik „Trzeci cycek” zbiór opowiadań sf ISBN: 978-83-63598-73-0 (pdf), 978-83-63598-74-7 (epub), 978-83-63598-75-4 (mobi) ilość stron: 162 cena: 9,90 słowa kluczowe: sf, fantastyka, opowiadanie, cycek, Popik, Emma, RW2010, robot, planeta, system, komputer

A gdybyś pewnego dnia się obudził i wymacał z przodu piersi, które wyrosły nocą, to co byś zrobił? Skutki tego niesamowitego odkrycia zawiodły bohatera (bohaterkę?) opowiadania „Trzeci cycek” w głębię podziemi i nieznanej dotąd seksualności, oraz doprowadziły do zrozumienia własnych odczuć i pojęcia rozmiarów zbrodni, której stał się ofiarą. Eryk-poczciwina rozpoczyna grę, która miesza mu w głowie i dziwnie w niej słowa układa. Cel: ratowanie ludzkości, zostanie bohaterem. Tylko czy to naprawdę jest gra, a może to wszystko dzieje się w realu, i „Musisz tu wrócić”, inaczej stanie się coś strasznego? Czym zatykać uszy, gdy na zrębach muru cmentarza wyją blade istoty, i czy na pewno to „Wilkołaki”, a może żywi ludzie, skazani na los gorszy od śmierci?

Tytułowy „Trzeci cycek” rozpoczyna tom, na który składa się siedem intrygujących i przejmujących opowieści. Kwestie płci, wolnej woli, przeznaczenia, ratowania ludzkości przed knowaniami służb i tyranią systemu, walki o własną tożsamość, marzenia, miłość, prawo do wyboru, relacje między człowiekiem a sztuczną inteligencją. Oto tematy, które autorka porusza z odwagą, mądrością oraz niebywałą wprost empatią, wnikając w dusze kobiety, mężczyzny, robota.

Emma Popik to mistrzyni krótkiej formy, która powraca w świetnej formie w zbiorze nigdzie wcześniej niepublikowanych tekstów. Jej opowiadanie „Mistrz” zaliczono do stu najlepszych polskich opowiadań. I nic się nie zmieniło. Utwory autorki wciąż wzbudzają emocje i skłaniają do refleksji, gdyż mówią o ważnych problemach dotyczących cywilizacji i człowieka, którego Emma Popik zawsze broni i nigdy nie pozostawia bez nadziei.


Archiwalne