Raport

Z Emma Popik : Oficjalna strona gdanskiej autorki ksiazek SF
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wydanie 1989
Wydanie 2020

Opisałam w tej książce historię pewnego morderstwa, które się wydarzyło w niewielkiej miejscowości pod Gdańskiem. Chłopak zamordował dziewczynę, uderzając ją w głowę łyżką do opon. Opisałam tę historię,gdyż trudno mi było uwierzyć, że można zamordować kogoś z tak banalnych powodów. Dziewczyna spodobała się pewnemu chłopakowi z tej samej wsi. Zagadnął ją, odpowiedziała mu coś niewiążącego: "No, może i ją cię lubię". Przy innej okazji pytał o możliwość spotkania i wtedy również dostał wymijającą odpowiedź. Pytał, więc grzecznie odpowiadała. Czemu nie zrozumiał, że nic z tego nie będzie?

Chłopak jednakże uznał, że poczyniono mu wiążące obietnice. Kiedy nie przyszła na spotkanie, poczuł się poważnie oszukany. Uznał, że zniszczyła jego honor i godność. Nie mógł tego znieść, musiał zmyć hańbę krwią. Fascynujące jest również to, że chłopak nie okazywał swych namiętności, przeciwnie, był spokojny, nie krzyczał, nie groził. Po prostu zaczekał na nią na drodze.

Pisanie tej książki było dla mnie rozrywką intelektualną i szaradą. Musiałam ustawić ludzi niby pionki na polu podzielonym na kwadraty i umieścić je w różnych sekwencjach czasowych. Muszę przyznać,że sprawiło mi to przyjemność. Mam nadzieję, że czytelnikowi również, o ile lubi myśleć i odgadywać, czytając książkę.

PDF.jpg