Na zawsze piękni i młodzi

Z Emma Popik : Oficjalna strona gdanskiej autorki ksiazek SF
Skocz do: nawigacja, szukaj
Na zawsze piekni i mlodzi fantastyka.jpg

Opowiadanie to zostało wydrukowane w Fantastyce 6(81)/89. Już wtedy pojawiły się wiadomości o przeszczepach organów. Możliwość handlowania: sprzedawania i kupowania części ludzkiego ciała była przerażająca. Opowiadano sobie straszne historie, które się wydarzyły: porywano ludzi i dzieci, którym wycinano po jednej nerce, a po operacji porzucano gdzieś w parku na ławce, niedbale opatrzonych.

Napisałam więc opowiadanie o dwóch światach: w jedym żyją piękni ludzi, a w dzielnicy oddzielonej murem gnieżdżą się dawcy. Handlują wszystkim: oczami, skórą, nogami odcinanymi do kolan. Siedzą unieruchomieni z fotelach, żyją dzięki systemowi sztucznego odżywiania. Po dzielnicy krążą Wilki - są to łowcy, którzy chwytają ludzi młodych i zdrowych, by przetransportować ich do szpitala.

Z pięknej dzielnicy wychodzi zakochana para, gdyż obiecano im wolny pokój na całą noc. Słysząc jednak okropne krzyki dobiegające ze szpitala, uciekają i gubią drogę. Wilka wciąż podąża po ich śladach.

Znaleźli się na cmentarzu, gdzie mieszkają ludzie okaleczeni, fragmentaryczni i niecałkowici. Potem natrafiają na puste dzielnice: jakże mało jest ludzi, jak gęta i przerażająca jest zieleń. A może to ona pochłania wszystko?

Czy chłopiec i dziewczyna, młodzi i zakochani, uratują się z pazurów Wilka? Czy on zgubi ich trop i czy pozostaną na zawsze piękni i młodzi?

Plik:Na zawsze piękni i młodzi - Emma Popik.pdf