„Wejście do baśni” - Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej nr 35

Z Emma Popik : Oficjalna strona gdanskiej autorki ksiazek SF
Skocz do: nawigacja, szukaj

„WEJŚCIE DO BAŚNI” - Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej nr 35

Spotkanie z pisazem.jpg
Spotkanie autorskie sp nr 35.jpg
Spotkanie z pisazem 2 dzieci.jpg

W ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy 8 maja 2008r. w naszej szkole panią Emmę Popik - pisarkę i redaktorkę miesięcznika oświatowego "Nowy Kurier Nadbałtycki", który nasza szkoła otrzymuje. W spotkaniu udział brali uczniowie klas 0 -3.

Spotkanie to zorganizowała pani Bożena Kieszkowska, a koordynatorem była pani Elżbieta Kowalczyk. Duże zaangażowanie wykazała wychowawczyni świetlicy szkolnej - Agnieszka Narazińska - Buczkowska.

Powitanie odbyło się w bibliotece szkolnej przez panią dyrektor Małgorzatę Falkiewicz i panie bibliotekarki - Jolantę Szewczyk-Jankowską i Annę Stachowiak.

Kilka tygodni przed zaproszeniem pisarki do naszej szkoły pani Agnieszka Narazińska - Buczkowska czytała dzieciom klas 1-3 wybrane fragmenty książki pani Emmy Popik "Wejście do baśni" .Dzieci na podstawie wysłuchanych rozdziałów przygotowały ilustracje, które pani Agnieszka Narazińska -Buczkowska wykorzystała do dekoracji sali, w której odbyło się spotkanie z pisarką.

Podczas spotkania Emma Popik opowiadała dzieciom o swojej twórczości, zachęcała do czytania książek, przeczytała uczniom fragment swojej książki pt. "Wejście do baśni".

Dzieci brały czynny udział w spotkaniu zadając pisarce pytania. Chłopcy z II b sami na lekcjach ułożyli pytania dotyczące jej twórczości, zainteresowań i pasji. Pani Emma bardzo chętnie odpowiadała na każde pytanie. Na koniec rozdawała dzieciom autografy.

W przerwie między spotkaniami z grupami członkowie kółka regionalnego zaśpiewali dwa utwory "Alfabet kaszubski" i "Kaszubskie jeziora".

Po przeprowadzonej ewaluacji ze spotkania z panią Emmą Popik dzieci były zachwycone pięknym czytaniem ze wspaniałą dykcją i intonacją. Miło byli zaskoczeni tym, że autorka zdradziła im swoje tajemnice (o czym będzie następna baśń), że mając 5 lat umiała czytać i przeczytała pierwszą książkę.

Autorka "Wejścia do baśni" dostała na pamiątkę od naszych uczniów kilkadziesiąt barwnych ilustracji. Pani Emma Popik ofiarowała do biblioteki szkolnej egzemplarz swojej książki wraz z autografem.

Dziękujemy!

Materiał zebrała i opracowała Agnieszka Narazińska - Buczkowska.